środa, 19 sierpnia 2009

Wadowice,Inwałd,Nowy Wiśnicz

Odkryłam u siebie zamiłowanie do podróży i łazikowania w związku z czym na swoim blogu zakładam nową zakładkę w ,której będę archiwizować wszystkie moje wycieczki i górskie wypady.Nazbierało się już tego trochę oj nazbierało :) dlatego ograniczę się tylko do wakacyjnych wojaży.

Na początek kilka fotek z Wadowic
- Bazylika
-zegar na ścianie bazyliki
-pomnik papieża
Dziesięć kilometrów za Wadowicami w miejscowości Inwałd znajduje się świetny park rozrywki z miniaturami różnych znanych budowli.Oczywiście wpadliśmy tam z dzieciakami niech na własne oczy zobaczą cuda naszej cywilizacji;)

-pomniki z wysp Wielkanocnych
-krzywa wieża w Pizzie
-Wawel
To tylko niewielka część ekspozycji.Zapewniam Was jest tego o wiele wiele więcej,ale na innych zdjęciach widnieje moja facjata;)

Wszystkie budowle są w skali 1:25W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze przepiękny zamek w Nowym Wiśniczu.

-zamek
-pozłacany sarkofag Stanisława Lubomirskiego

2 komentarze:

  1. Świetne zdjęcia!
    Kiedyś byłam w Wadowicach na wycieczce (zdaje się, że na jakiś koloniach) i pamiętam, że wtedy (parę lat temu) było to strasznie szare miasteczko. Bazylika na 100% była szara (może tynk wtedy kładli) i wtapiała się w szare tło całej reszty. Szarość, szarość, szarość wszędzie. Jedyne co mnie tam rozbawiło to reklamy kremówek na każdym kroku :) A teraz widzę, że tam pięknie jest!

    OdpowiedzUsuń
  2. Reklama kremówek dalej aktualna:)Gdzie się nie ruszysz tam wciskają Ci do ręki ulotki z reklamą cukierni,kawiarenek i restauracji serwujących te słodkości(mnie osobiście one nie smakują).
    W samych Wadowicach to tylko Bazylikę i dom Wojtyłów zwiedziłam...w sumie to nie wiem co mogłabym jeszcze tam zwiedzić:)

    OdpowiedzUsuń